Anasayfa

Araç Sorgulama

Araç sorgulama bölümünde, aracın marka, model, trafik tescil tarihi, tescil yeri, aracın rengi, varsa araç üzerindeki hak mahrumiyetleri(haciz, rehin) ve çalıntı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

1 ARALIK 2009 TARİHİ İTİBARİYLE, ARAÇ SORGULAMA İŞLEMLERİ YANLIZCA DEVLETİN KISA YOLU TURKIYE.GOV.TR İNTERNET ADRESİNDEN YAPILABİLMEKTEDİR. Araç sorgulama işlemleri yapabilmeniz için, T.C Kimlik numaralı kimliğiniz ile birlikte en yakın PTT Merkez Müdürlüğü'ne giderek, şifre almanız gerekmektedir.

Şifrenizi edindikten sonra araç sorgulama için aşağıdaki "araç bilgileri sorgulama" ekranına tıklayınız, açılan sayfada turkiye.gov.tr imternet adresine giriş yaparak sorgulamak istediğiniz araç plakasını boşluk bırakmadan yazın ve "sorgula" düğmesini tıklayın.

TURKCELL - VODAFONE - AVEA 5664'E GÖNDERECEĞİNİZ BİR KISA MESAJ İLE ARACIN TRAMERE KAYITLI TÜM GEÇMİŞ KAZALARINI, HASAR MİKTARLARINI, ADINIZA DÜZENLENMİŞ TRAFİK VE KASKO SİGORTALARINI VE KAZALARDAKİ TARAFLARI ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. BİLGİLER İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

http://sorgu.trafik.gov.tr/tbssorgular/aracsorgulama.aspx https://giris.turkiye.gov.tr/Giris2/sifreGiris?actionName=sifreGiris

 
WebSite İçi Arama
Anasayfa